12 czerwca br. zostało podpisane porozumienie pomiędzy Starostwem Powiatowym w Wejherowie reprezentowanym przez Marcina Kaczmarka – Starostę Wejherowskiego, a Zakładem Porcelany Stołowej „Lubiana” S.A. reprezentowanym przez Tomasza Szarmacha – Prezesa Lubiana Hurt, Mariusza Dydjowa – Kierownika Działu Marketingu i Rozwoju Produktu, a Powiatowym Zespołem Szkół nr 3 im. Ks. Edmunda Roszczynialskiego w Wejherowie, reprezentowanym przez Wojciecha Rogockiego – Dyrektora Szkoły.
Ten ważny krok stanowi fundament naszej przyszłej współpracy i jest dowodem wzajemnego zaufania oraz wspólnych celów.🙂 Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca przyniesie obopólne korzyści i pozwoli na realizację ambitnych zamierzeń. Cieszymy się na wspólną pracę nad wdrożeniem postanowień porozumienia i jesteśmy pewni, że nasza współpraca będzie przebiegała pomyślnie i przyniesie wymierne rezultaty.🍀🍀Jeszcze raz dziękujemy za zaufanie i objęcie patronatem naszej szkoły. Z niecierpliwością czekamy na dalsze efekty naszej współpracy.🫶
19 marca br. odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Gastronomicznego pt. „POZNAWANIE PRZEZ GOTOWANIE” dla uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie oraz uczniów szkół specjalnych województwa pomorskiego.
Celem konkursu była integracja młodzieży z PZS3 wspólnie z wyłonionym w drodze losowania uczniem ze szkoły specjalnej. Drużyny miały za zadanie przygotować danie z wykorzystaniem wieprzowiny, nawiązując do tematu konkursu „Odczaruj wieprzowinę”. Znaczenie miała współpraca uczniów z różnych szkół, wymiana doświadczeń, poznanie tajników kulinarnych oraz zainspirowanie do dalszej podróży kulinarnej.
Prace zostały ocenione przez jury w składzie:
Sebastian Cichy – szef kuchni oraz współwłaściciel Restauracji KonCi w Bolszewie, Philippe Abraham właściciel Restauracji Petit Paris w Sopocie, Jakub Łysk- szef kuchni oraz współwłaściciel Ristorante Con Giardino, Krystian Sosnowski – szef kuchni Hotel Skipper,
Wyłoniono zwycięzców:
I MIEJSCE: Lena Węska PZS3 wraz z Katarzyną Skierka – Powiatowy Zespół Szkół nr 2
II MIEJSCE: Artur Gniech PZS3 wraz z Pauliną Lejk z Branżowej Szkoły I stopnia nr 5 z Wejherowa
III MIEJSCE: Oliwier Kowalewski PZS3 wraz z Nikolą Formella Branżowej Szkoły I stopnia nr 5 z Słupska
GRATULUJEMY 😊

W czwartek  14 marca 2024 roku do zmagań o Mistrza Rachunkowości województwa pomorskiego przystąpiły szkoły z Gdańska, Kartuz, Tczewa, Chojnic, Żukowa i Wejherowa.Współorganizatorem XX Wojewódzkiego Konkursu Rachunkowości był Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Pani dr Ewa Spigarska przygotowała pytania konkursowe,  dr Maciej Hyży wygłosił wykład „Czy zawód księgowego ma przyszłość”. Patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Wejherowie oraz Stowarzyszenie Księgowych w Polsce o. Gdańsk. Celem konkursu jest motywacja do rozwoju oraz poszerzanie wiedzy księgowej. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział! Laureatom gratulujemy!!

I miejsce: Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach

II miejsce: Zespół Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza St Pasierba w Tczewie

III miejsce: Technikum nr 2 w Chojnicach

Organizatorem konkursu był działający w szkole Klub Młodego Księgowego.

 

Wielki Turniej E-sportowy Counter Strike 2023 przechodzi do historii!
Ponad 110 uczestników, kilkadziesiąt drużyn i dwa dni sportowych zmagań na najwyższym poziomie (odwiedziła nas nawet ekipa z TTM) – DZIAŁO SIĘ!

Wkrótce tradycyjnie nasza relacja z imprezy w postaci filmiku a dziś garść foto z drugiego dnia zawodów i wręczania nagród (samodzielnie wykonanych pucharów 3D).

II Edycję Wielkiego Turnieju E-sporotwego wygrali po dogrywce (trwającej 2 godziny):

1 miejsce – Drużyna „Na Bombie” klasa 4P
2 miejsce – Drużyna „Na Bombie” klasa 4S + 4I
3 miejsce – Drużyna „Fanki Stuu” klasa 2P

PS: dziękujemy sponsorom oraz ekipie z Forum Obywateli Wejherowa szybką reakcję i wsparcie naszej inicjatywy!