You are currently viewing Uroczyste Czepkowanie klasy 1 Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych

Dnia 14. 11.2023 odbyło się Uroczyste Czepkowanie klasy 1 Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Pierwszoklasiści w sposób symboliczny rozpoczynają swoją drogę ku przyszłości, która będzie związana z branżą gastronomiczną.

Uroczystość zaszczycili znakomici goście : dr Gabriela Lisius – Starosta Wejherowski, znany wszystkim Tomasz Jakubiak – juror popularnego programu Masterchef, Sylwia Garstka – Chmarycz – finalista IX edycji Masterchef, Grzegorz Gniech – Mistrz Świata i Polski w Carvingu, Sebastian Cichy-współwłaściciel Restauracji KonCi w Bolszewie i inni.

Dyrektor szkoły Pan Wojciech Rogocki w swoim przemówieniu podkreślił, że kuchnia to swoisty język, najtrwalszy i najbardziej uniwersalny manifest kultury narodowej. Potrawy zawsze łączą, przywracają zgodę i harmonię. Kuchnia to prawdziwa sztuka, a od kucharzy wymaga się szerokiej wiedzy kulinarnej, talentów artystycznych, a także kompetencji społecznych.

Zarówno Pan Dyrektor, Pani Starosta, specjalni goście w swoich przemowieniach docenili pracę kucharzy, podkreślając, że szefa kuchni w renomowanej restauracji nic nie zastąpi.

Przyszli kucharze i szefowie kuchni życzymy Wam wielu sił do realizacji wszystkich zawodowych obowiązków. Gratulujemy wyboru ścieżki edukacyjnej w naszej szkole.